Stowarzyszenie Projekt Strzybnica

Nowe kierunki

Poszukujemy ludzi działających w różnych dziedzinach, którzy poprowadzą kolejne grupy działające w ramach projektu. Ludzi, którzy chcą z innymi
się dzielić swoją wiedzą i umiejętnościami i czasem.

 

 
Jestes tutaj:Home arrow Projekty arrow Żywa lekcja #1
 • Decrease font size
 • Default font size
 • Increase font size
 • default color
 • green color
 • blue color
Żywa lekcja #1 PDF Drukuj Email
Redaktor: WIT   
26.03.2008.

ŻYWA LEKCJA #1 - Portret - Żółte Bloki
Fotoakcja odbyła się 23.03.2008

Fotoakcja pochytana.......
Powstało 20 portretów .... Ludziom podobał się pomysł Przynosili świąteczne łakocie i owoce chcąc w ten sposób się odwdzięczyć. Dzięki tej akcji wiemy juz na przyszłość jak nalezy usprawnić tego typu żywe lekcje.

 
Zywa lekcjaCEL: Celem projektu ŻYWA LEKCJA # 1 jest fotoakcja tzw. praca fotograficzna dokumentująca przejawy społecznego życia, zaangażowanie kulturalne i poznawcze mieszkańców. Wszyscy będą mogli dzięki temu dać prawdziwy obraz specyfiki tego zakątka regionu. Zarówno dzieci, młodzież i dorośli mogą zatrzymać wykreowana i zastana rzeczywistość przez podjęcie współpracy nad projektem by mieć wpływ na wygląd ostateczny.

NARZĘDZIE: Narzędziem pracy jest aparat fotograficzny dowolnego formatu o sposobie zapisu cyfrowego, negatywowego czy pozytywowego.

RAMY CZASOWE: Ramy czasowe projektu obejmują jeden dzień w wymiarze godzin od śniadania do kolacji. W niedzielę Wielkanocną, przeddzień Lanego Poniedziałku.

RAMY TERYTORIALNE: Za terytorium fotoakcji, badań fotograficznych w Wigilię Wielkanocnego Poniedziałku obiera się wschodnią część Strzybnicy, dzielnicy miasta Tarnowskie Góry należącego do Tarnogórskiego Powiatu, Województwa Śląskiego w Polsce Południowej. Dokładniejszą lokalizację określają zielone trawniki, wokół otaczających potocznie przez mieszkańców „ Żółtych bloków”. Żółte bloki to zbiór kilku w różnym okresie wybudowanych mieszkalnych budynków w pobliżu przejazdu kolejowego i parku niegdyś miejskiego.

DOKUMENTALIŚCI:
Praca nad projektem ŻYWA LEKCJA # 1 – PORTRET – ŻÓŁTE BLOKI zainspirowana przez członków Stowarzyszenia Projekt Strzybnica, którzy zaprosili do współpracy grupę o nazwie Narybe'x. Jest to grupa młodych ludzi z pobliskiego Gimnazjum nr. 5 w Rybnej przygotowywana na tego typu działania. Wspólnie tworząc zespół, który posiada zarazem wiedzę i umiejętności związane z tematyką fotografii dokumentalnej i kreacyjnej. Liczymy również na udział społeczności lokalnej i gości.

SERWIS INTERNETOWY: W celu realizacji projektu wykorzystane zostanie forum informacyjno-dyskusyjne oraz galeria fotograficzna Stowarzyszenia Projekt Strzybnica na stronie internetowej www.projekt.strzybnica.com .

Zmieniony ( 06.04.2008. )
 

Zobacz więcej

GALERIA Projektu
Galeria

Przegladaj zdjęcia w
galerii Strzybnicy. 

OSTATNIO Dodane
Ostatnio dodane

Kliknij tutaj aby zobaczyc ostatnio
dodane zdjęcia.

 


PROJEKT Gwarki 2010

Gwarki

Dokument Projektu:
Gwarki 2010.
Zdjęcia

FORUM Dyskusyjne
Forum

Podyskutuj na
forum ...

 

TARNOWIDZ Festiwal
Tarnowidz Oficjalna strona

 


Galeria NARYBE'x

Narybex

Galeria zdjec grupy
Narybe'x

Polecamy

Fugazi
Adam Ordon - Galeria zdjęć
Projektant Projektu Strzybnica. Galeria między innymi fotografii koncertowej oraz architektonicznej. Zapraszamy serdecznie! 
 

Fotoakcje

 • FOTOAKCJE - Zdjęcia z Fotoakcji.
  Galerie zdjęć z naszych Fotoakcji
 • Grupowe foto .03 - Marzec 2008
  To juz trzecia fotoakcja Grupowe Foto zorganizowana przez Stowarzyszenie. Tym razem przyszlo ponad 60 osob! Wszystkim obecnym bardzo dziekujemy i zapraszamy na nastepny rok!
 • ŻYWA LEKCJA#1 - Marzec 2008
  Dnia 23.III.2008 grupa Narybe'x (uczniowie z Gimnazjum nr. 5 w Rybnej) biorący udział w fotoakcji wykonali 20 portretów mieszkańcom Żółtych bloków w Strzybnicy przy ulicy Zagórskiej w ramach Żywej lekcji # 1 - PORTRET

 


Nowe kierunki

NOWE KIERUNKI Poszukujemy ludzi działających w różnych dziedzinach, którzy poprowadzą kolejne grupy działające w ramach projektu. Ludzi, którzy chcą z innymi
się dzielić swoją wiedzą, umiejętnościami i czasem.

statystyka