Stowarzyszenie Projekt Strzybnica

Dołącz do nas

 Masz pomysł na siebie w stowarzyszeniu? Chcesz aktywnie brać udział w kolejnych akcjach? Chcesz dowiedzieć się więcej o Stowarzyszeniu? Dołącz do nas! Zapytaj na forum, prześlij nam maila, lub po prostu przyjdz na Stowarzyszeniowe spotkanie.

 

 
Jestes tutaj:Home arrow Projekty arrow Polecie Strzybnicy 2007
 • Decrease font size
 • Default font size
 • Increase font size
 • default color
 • green color
 • blue color
POLECIE Strzybnicy 2007 PDF Drukuj Email
Redaktor: Administrator   
20.01.2008.

PoleciePolecie Strzybnicy – pod tą tajemniczo brzmiącą nazwą kryje się plenerowy piknik kończący lato, który w dniach 28 – 29.09.2007 zorganizowało Stowarzyszenie Projekt Strzybnica.

Polecie odbyło się w nowo wyremontowanej muszli koncertowej strzybnickiego parku i było pierwszą od ok. 18lat imprezą w tym miejscu. Przy dużym wysiłku, pomocy sponsorów i agregatu prądotwórczego udało nam się stworzyć całodniowe widowisko, w którym każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Wstępem i rozgrzewką do głównej części imprezy był piątkowy, wieczorny pokaz etiud filmowych studentów WRiTV w Katowicach. Sobota rozpoczęła się piknikiem plastycznym, w którym dzieci z Tęczowego Przedszkola przelewały swoje artystyczne pomysły na ścianki z płyt gipsowych, było przy tym wiele śmiechu i zabawy. 
Polecie 2

Po ok. 2 godzinnej przygodzie z farbkami i pędzelkami, dzieci wystąpiły ze specjalnie przygotowanym na ten dzień przedstawieniem, w którym śpiewały i recytowały wiersze w gwarze śląskiej, co spotkało się z wielkim aplauzem publiczności. Pałeczkę od przedszkolaków przejęły dziewczyny z grupy tanecznej TESS, które w półgodzinnym show, zaprezentowały nowoczesne układy taneczne.
Z niecodziennym repertuarem tego dnia wystąpił chór „Angelus”, na co dzień śpiewający pieśni kościelne. Tym razem chórzyści zaprezentowali godzinny koncert,
w którym dominowały pieśni ludowe specjalnie przygotowane na Polecie. Kolejnym punktem dnia był pokaz akrobacji na bmx’ach i deskorolkach, podczas którego można było zobaczyć wiele ciekawych ewolucji i usłyszeć kilka słów o stopniu ich trudności i tajnikach wykonania.
PolecieFani mocniejszych, gitarowych brzmień mogli znaleźć coś dla siebie podczas bloku koncertowego, w trakcie którego ze świetnym koncertami zaprezentowały się zespoły O’regeano, Anamnezis i Absinth. Przy brzmieniu ostatniego z tych zespołów na scenie  zaprezentowali się Wojownicy Teatru Tancerzy Ognia, z efektownym pokazem uświetniającym zakończenie imprezy.

Polecie
Polecie Strzybnicy było pierwszą od początku do końca samodzielnie zorganizowaną przez Projekt imprezą. Mamy nadzieje, że nie ostatnią…że Polecie na stałe zagości w kalendarzu życia kulturalnego naszej dzielnicy i już wkrótce będziemy mogli wszystkich zaskoczyć nowymi pomysłami.
 
 
 
Polecie Strzybnicy 2007 - galeria zdjec  
 
 
Zmieniony ( 07.04.2010. )
 

Zobacz więcej

GALERIA Projektu
Galeria

Przegladaj zdjęcia w
galerii Strzybnicy. 

OSTATNIO Dodane
Ostatnio dodane

Kliknij tutaj aby zobaczyc ostatnio
dodane zdjęcia.

 


PROJEKT Gwarki 2010

Gwarki

Dokument Projektu:
Gwarki 2010.
Zdjęcia

FORUM Dyskusyjne
Forum

Podyskutuj na
forum ...

 

TARNOWIDZ Festiwal
Tarnowidz Oficjalna strona

 


Galeria NARYBE'x

Narybex

Galeria zdjec grupy
Narybe'x

Polecamy

Fugazi
Adam Ordon - Galeria zdjęć
Projektant Projektu Strzybnica. Galeria między innymi fotografii koncertowej oraz architektonicznej. Zapraszamy serdecznie! 
 

Fotoakcje

 • FOTOAKCJE - Zdjęcia z Fotoakcji.
  Galerie zdjęć z naszych Fotoakcji
 • Grupowe foto .03 - Marzec 2008
  To juz trzecia fotoakcja Grupowe Foto zorganizowana przez Stowarzyszenie. Tym razem przyszlo ponad 60 osob! Wszystkim obecnym bardzo dziekujemy i zapraszamy na nastepny rok!
 • ŻYWA LEKCJA#1 - Marzec 2008
  Dnia 23.III.2008 grupa Narybe'x (uczniowie z Gimnazjum nr. 5 w Rybnej) biorący udział w fotoakcji wykonali 20 portretów mieszkańcom Żółtych bloków w Strzybnicy przy ulicy Zagórskiej w ramach Żywej lekcji # 1 - PORTRET

 


Nowe kierunki

NOWE KIERUNKI Poszukujemy ludzi działających w różnych dziedzinach, którzy poprowadzą kolejne grupy działające w ramach projektu. Ludzi, którzy chcą z innymi
się dzielić swoją wiedzą, umiejętnościami i czasem.

statystyka